День 31

Курс-Марафон «ЗДОРОВ'Я та ЦИГУН»

[БА ДУАНЬ ЦЗИН]

4-й дуань

“Мудра сова озирається” або “Озираючись назад, відводити п`ять недугів і сім пошкоджень”

Поняття 5-ти недугів і семи пошкодженнь прийшли з традиційної китайської медицини, в котрій виокремлюють 5-ть щільних (кит. “Цзан”) інь-органів (серце, печінка, селезінка, нирки, легені) і 6-ть порожніх (кит. “Фу”) ян-органів (жовчний міхур, товстий кишківник, шлунок, сечовий міхур, товстий кишківник і Сань Цзяо – потрійний обігрівач).

Таким чином, 5-ть недугів – це хвороби 5-ти щільних органів.


7-м пошкодженнь пов`язані з надмірністю емоцій: радості, гнівливості, бентежності, розсудливості, туги, страху, емоційності.


Надмірність цих емоцій викликає дизгармонійний перерозподіл Ци у внутрішніх органах, а також надмірне накопичення Ци в голові.

Повороти голови, що виконуються у цій вправі розвантажують-розслаблюють м` язи, кровоносні судини і канали Ци, що протинають області коміру та шиї, дозволяючи енергії плинно і вільно надходити до голови.


Щоби енергія не застоювалась в шиї, недостатньо злегка повернути голову. Потрібно озирнутись назад, ніби позбавляючись від усього поганого. При цьому хвороблива і брудна Ци виводиться з тіла.


Вправа регулює роботу серця, селезінки, печінки, нирок, легень. Позбавляє від стресів, викликаних злістю, бентежністю, печаллю, страхом. Покращує кровопостачання в області шиї і мозоку, розвантажуючи нервову систему.

Переведення погляду зі сторони в сторону знімає втому з очей.


Докладніший розбір комплексу Ба Дуань Цзин (“8 шматків парчі”) на заняттях курсу-марафону “Ци-Гун. ЗАКОНИ ЗДОРОВ`Я” - wulin.kiev.ua

 Або в он-лайн доповненнях до курсу - wulin.kiev.ua/on-line