Ба Дуань Цзин

Корневі позиції. Без поясненнь (начитки диктором). 8 дуанів

То Тянь (Підпирати Небо)

 1 дуань

Для регулювання потрійного обігрівача.

Ла Гун (Лучник натягує тетиву і цілить у яструба) - 2 дуань

Для регулювання нирок і попереку

Розділювати Небо і Землю 

3-й дуань

Підняттям рук приводити до гармонії селезінку та шлунок

“Мудра сова озирається” або “Озираючись назад, відводити п`ять недугів і сім пошкоджень”

4-й дуань

Вправа регулює роботу серця, селезінки, печінки, нирок, легень. Позбавляє від стресів, викликаних злістю, бентежністю, печаллю, страхом. Покращує кровопостачання в області шиї і мозоку, розвантажуючи нервову систему.

Ао Гуй Гун (Черепаха пірнає)

5-й дуань

 

Інтерпритацій назв цієї вправи (цього дуаню) безліч. Це і “Дракон вихиляє хвостом”, і “Великий ведмідь гойдає головою зі сторони в сторону”, і Ао Гуй Гун, тобто Черепашача робота або “Підводна черепаха пірнає”


І якщо перші 4-ри дуані (вправи) призначені здебільшого для проробки малого небесного кола і ручних меридіанів, наступні 4-ри вправи приводять в рух Ци ще й в ногах, творячи повне велике небесне коло.


Саме в цьому дуані нейбільш проявлено тренуються діагонально-поперекові зв`язкИ – від плеч до протилежної ноги.

А об`ємно-сферичні обертання корпусу сприяють омиванню легенів і серця. Обертання в поясниці, попереку прочищає канали, робить їх гнучкими та податливими як “шовк”.


При вірному виконанні здіюються всі відділи: м`язи навколо шиї, живота, стегон та сідниць. Підвищується гнучкість суглобів.Ао Гуй Гун (Черепаха пірнає)

5-й дуань

Об`ємно-сферичні обертання корпусу сприяють омиванню легенів і серця.

“Наклон” або “Омивання тіла по Великому небесному колу”

6-й дуань

 

Для зміцнення нирок і попереку.


Сутність вправи – в підніманні рук догори, вперед, потім вниз з одночасним видовжуванням і нахилом.

Після нахилу необхідно охопити себе за гомілки або (якщо дозволяють можливості тіла) за пальці ніг і нагойдуватись з носків на п`ятки.


По можливості, погойдування на п`ятки має супроводжуватись підйомом носків і їх обертанням.

Далі, тримаючись за гомілки необхідно вигнути-видути спину, а при видиху – випрямити, видовжуючись донизу і притискаючи живіт до стегон.


Після цього, з підсідання, корпус безпечно випрямляється з одночасним підйомом.


За рахунок такого повного і округлого руху Ци наповнює і оживлює все тіло, відновлює правильну циркуляцію енергії, зміцнюються нирки-наднирники і поясниця. Гарна профілактика хвороб статевої системи.

Ци, що рухається вільно і безперешкодно зформовує енергетичний “екран”, котрий захищає від застуди і інших захворюваннь.“Наклон” або “Омивання тіла по Великому небесному колу”

6-й дуань

Для зміцнення нирок і попереку.

“Удар”

7-й дуань

Вправа вивільнює Ци печінки, котра є “управителем” сухожилль і м`язів. Тому її оздоровлення сприяє зміцненню імунітету та збільшенню сили.

Яо Шень “Зтрушування тіла”

8-й дуань

Обрушування п`яток стимулює енергетичні канали, що проходять вздовж позвонкового стовба, покращують кровообіг і циркуляцію внутрішньої енергії, регулює роботу внутрішніх органів, відновлює внутрішній баланс організму.