Ба Дуань Цзин

Корневі позиції. З поясненнями дії (начитка диктором) по кожному дуаню.

То Тянь (Підпирати Небо)

1 дуань

 

Для регулювання потрійного обігрівача.

Теорія. Сань Цзяо – поняття, що існує в китайській медицині. Поширений переклад з англійської – “потрійний обігрівач”. Більш близький до китайського – “Три печі” або “Три вогнища”.

Верхній, Середній і Нижній обігрівачі відповідають відповідно за живлення, дихання і виділення.

Вважається, що неправильний розподіл та плин енергії в трьох обігрівачах є причиною порушення циркуляції Ци в інших органах.

Під час виконання першої вправи відбувається розігрів кожної з цих трьох енергетичних зон за рахунок Ци знизу догори по передньосерединному екстра-меридіану.


Техніка виконання. В граничній фазі – руки підняті, долоні повернуті догори. Хребет випрямлений, натягнутий але не напружений. Руки, ніби підтримують Небо, а ноги – Землю. За рахунок цього людина витягується-розтягується і стає провідником, здатним об`єднувати-проводити через себе Небо і Землю.


Дія та ефект. Виконання вправи збільшує об`єм легень, активує кровообіг і циркуляцію енергії по внутрішнім органам. Підвищується рухливість і гнучкість м`язів. Попереджує захворювання і області плечей і шиї.

Ла Гун (Лучник натягує тетиву і цілить у яструба)

 2 дуань

 

Для регулювання нирок і попереку

Шан Сін (Розділювати Небо і Землю) 

3-й дуань

 

Підняттям рук приводити до гармонії селезінку та шлунок


Підняття однієї руки догори з одночасним натисканням іншою долонею донизу дозволяє розтягувати і зміцнювати сухожилля та м`язи рук, а також м`язи та сухожильні звязки передньої частини тулуба.


Це підсилює та нормалізує циркуляцію Ци в меридіанах шлунка, печінки та селезінки-підшлункової залози.

Потрібно не тільки уявити, але й відчути непорушний зв`язок між долонями через всю сукупність зв`язків корпусу.

До кінцевого положення приходимо завдяки зкручуванню, можна сказати, навіть, намотуванню по вісі тіла.

Рух руками обов`язково супроводжується руухом корпуса і йде від корпуса. Ноги випрямлюються, ви видовжуєтесь-зкручуєтесь. Погляд увесь час має бути направленим уперед.


Ця вправа відмінний інструмент для масажу внутрішніх органів, помірного розтягування червної порожнини, нормалізації травної системи.“Мудра сова озирається” або “Озираючись назад, відводити п`ять недугів і сім пошкоджень”

4-й дуань

 

Поняття 5-ти недугів і семи пошкодженнь прийшли з традиційної китайської медицини, в котрій виокремлюють 5-ть щільних (кит. “Цзан”) інь-органів (серце, печінка, селезінка, нирки, легені) і 6-ть порожніх (кит. “Фу”) ян-органів (жовчний міхур, товстий кишківник, шлунок, сечовий міхур, товстий кишківник і Сань Цзяо – потрійний обігрівач).

Таким чином, 5-ть недугів – це хвороби 5-ти щільних органів.


7-м пошкодженнь пов`язані з надмірністю емоцій: радості, гнівливості, бентежності, розсудливості, туги, страху, емоційності.


Надмірність цих емоцій викликає дизгармонійний перерозподіл Ци у внутрішніх органах, а також надмірне накопичення Ци в голові.

Повороти голови, що виконуються у цій вправі розвантажують-розслаблюють м` язи, кровоносні судини і канали Ци, що протинають області коміру та шиї, дозволяючи енергії плинно і вільно надходити до голови.


Щоби енергія не застоювалась в шиї, недостатньо злегка повернути голову. Потрібно озирнутись назад, ніби позбавляючись від усього поганого. При цьому хвороблива і брудна Ци виводиться з тіла.


Вправа регулює роботу серця, селезінки, печінки, нирок, легень. Позбавляє від стресів, викликаних злістю, бентежністю, печаллю, страхом. Покращує кровопостачання в області шиї і мозоку, розвантажуючи нервову систему.

Переведення погляду зі сторони в сторону знімає втому з очей.Ао Гуй Гун (Черепаха пірнає)

5-й дуань

 

Інтерпритацій назв цієї вправи (цього дуаню) безліч. Це і “Дракон вихиляє хвостом”, і “Великий ведмідь гойдає головою зі сторони в сторону”, і Ао Гуй Гун, тобто Черепашача робота або “Підводна черепаха пірнає”


І якщо перші 4-ри дуані (вправи) призначені здебільшого для проробки малого небесного кола і ручних меридіанів, наступні 4-ри вправи приводять в рух Ци ще й в ногах, творячи повне велике небесне коло.


Саме в цьому дуані нейбільш проявлено тренуються діагонально-поперекові зв`язкИ – від плеч до протилежної ноги.

А об`ємно-сферичні обертання корпусу сприяють омиванню легенів і серця. Обертання в поясниці, попереку прочищає канали, робить їх гнучкими та податливими як “шовк”.


При вірному виконанні здіюються всі відділи: м`язи навколо шиї, живота, стегон та сідниць. Підвищується гнучкість суглобів.“Наклон” або “Омивання тіла по Великому небесному колу”

6-й дуань

 

Для зміцнення нирок і попереку.


Сутність вправи – в підніманні рук догори, вперед, потім вниз з одночасним видовжуванням і нахилом.

Після нахилу необхідно охопити себе за гомілки або (якщо дозволяють можливості тіла) за пальці ніг і нагойдуватись з носків на п`ятки.


По можливості, погойдування на п`ятки має супроводжуватись підйомом носків і їх обертанням.

Далі, тримаючись за гомілки необхідно вигнути-видути спину, а при видиху – випрямити, видовжуючись донизу і притискаючи живіт до стегон.


Після цього, з підсідання, корпус безпечно випрямляється з одночасним підйомом.


За рахунок такого повного і округлого руху Ци наповнює і оживлює все тіло, відновлює правильну циркуляцію енергії, зміцнюються нирки-наднирники і поясниця. Гарна профілактика хвороб статевої системи.

Ци, що рухається вільно і безперешкодно зформовує енергетичний “екран”, котрий захищає від застуди і інших захворюваннь.“Удар”

7-й дуань

 

Цей шматок парчі, як ніякий інший демонструє військові корні комплексу Ба Дуань Цзин. Це – просто прямий удар з позиції вершника Ма Бу.


Стан психіки також “войовничий”. Важливо! Погляд. Повна зосередженість. Погляд має бути ярим, зібраним там, куди наноситься удар. Погляд ніби веде удар.


Для підсилення ефекту корисно уявити удар неабиякої міці. Ніби кулак розбиває кам`яну брилу або стіну.

В цій вправі внутрішня енергія Ци розплавлюється і перетворюється на зовнішню проявлену силу Лі.

Виконання дуаню піднімає життєвий дух Шень.

Коли дух – сильний, підсилюється потік енергії Ци і виростає фізична міць – Лі. Коли дух на вістрі, а сила Лі велика, енергія Ци заповнює все тіло аж до волосків на поверхні шкіри.


Вправа вивільнює Ци печінки, котра є “управителем” сухожилль і м`язів. Тому її оздоровлення сприяє зміцненню імунітету та збільшенню сили.Яо Шень “Зтрушування тіла”

8-й дуань

 

В пісенній настанові до 8-го дуаню говориться: “Сім порушеннь і сотні хвороб зникають і залишаються позаду”.


Сутність цього шматка парчі у тому, щоби:

  • Зкинути втому і напругу, що накопичились в тілі при виконанні попередніх семи вправ;
  • Пропустити Ци по каналам, прочищеним під час виконання комплексу, зкинути зайву і забруднену Ци;
  • Виконати вібраційні зтрушування, що у багатьох оздоровчих системах це – “очистка від токсинів на міжклітковому просторі”.


Обрушування п`яток стимулює енергетичні канали, що проходять вздовж позвонкового стовба, покращують кровообіг і циркуляцію внутрішньої енергії, регулює роботу внутрішніх органів, відновлює внутрішній баланс організму.